HLOHOVEC
Bachata – Hlohovec

Romantický a elegantný latino tanec bachata, vás osloví svojou zmyselnosťou, ladným pohybom bokov a typickou gitarovou hudbou.

Karibský tanec

Bachata je tanečný a hudobný štýl, ktorý pochádza z Dominikánskej republiky. Jeho vznik ovplyvnilo rytmické bolero, kubánsky son a merenque. Môže sa tancovať telo na telo ale aj vo voľnejšom držaní. Tanec je charakteristický húpavým pohybom bokov.

Charakteristická hudba

Bachata bola hudba „chudobných“, preto sa v texte čato spieva o melanchólií, zlomených srdciach a starostiach, čo dodáva tomuto tancu špecifickú atmosféru. Charakteristický zvuk bachaty tvorí súzvuk dvoch gitár, basy, bonga a quiry.

Tradičná bachata

V začiatočníckych kurzoch sa stretnete s tradičnou bachatou. Tancuje sa na originálniu aj modernú hudbu. Je zameraná viac na footworky a pracuje s klasickou štruktúrou skladby. Ak si osvojíte základy tohto tanca môžete si ho naplno užiť aj v improvizácií.

Bachata sensual

Veľmi populárna na celom svete sa stala bachata sensual, ktorá sa vyučuje v pokročilých úrovniach aj v našej tanečnej škole. Je charakteristická pomalším štýlom a vyvinula sa v Španielsku. Je obohatená o tanečné techniky z contemporary, lambady, či zouku. Tanečníci tancujú často veľa telom bez krokov a vyjadrujú pohybom skôr melódiu hudby ako základný rytmus. Pre bachatu sensual je typická hudba na hranici žánrov bolero, soul, rhytm and blues.

Bachata alebo salsa?

Aj keď patria oba tance k latino kultúre sú charakterovo veľmi odlišné. Bachata je pokojnejšia ale náročnejšia na vedenie telom v zavretom postavení, čo môže byť pre vás príjemnejšie. Salsa je naopak extrovertná a pôsobivá vďaka rôznym figúram, v ktorých partnerka doslova lieta okolo partnera. Väčšina si nakoniec zvolí oba štýly, pretože salsa aj bachata sú najhrávanejšie na latino párty.

Kedy si vybrať bachatu?

  • hľadáte zmysluplné trávenie času so svojou polovičkou
  • páči sa vám typická gitarová hudba bachaty
  • uvažujete nad štýlom ktorý je pokojný, romantický a zvodný
  • chcete vyskúšať tento tanečný štýl

Bachata v Akadémii tanca

  • v ponuke úroveň začiatočníci a mierne pokročilí
  • začiatočícke kurzy tancujú základnú bachatu
  • pokročilé kurzy pridávajú aj bachatu sensual
  • vhodné pre páry
  • okrem pravidelných lekcii aj workshopy a tančiarne

Vedeli ste, že…?

Názov tohto tanečného štýlu pochádza zo slovesa “bachatear”, čo v preklade znamená “flámovať”.

Tip pre vás!

K tanečnému kurzu bachaty vám odporúčema aj salsu. Vďaka týmto dvom tancom, ktoré sú najhrávanejšie spomedzi latino tancov na párty si budete môcť tanečne zaflámovať na plné obrátky.


Pozri aj:

Lektori